Rekor İlk Üçe Girdi Ama Sahte cüzdan Uygulaması

BTCTURK gibi uygulamaların son günlerde çok fazla ilgi odağı olduğunu farketmişizdir. İşte tam da bu uygulamalardan birisi olan sanal cüzdan uygulaması ilk üçe girdi fakat sahte olduğu ortaya çıktı.Bu ilgiyi fırsat bilip dolandırıcılık yapan birçok kişi, geliştirdikleri sanal cüzdan uygulamalarıyla insanların kripto paralarını çalmaya başladı. Yine de uygulamaların kötü amaçlı olup olmadığı bir şekilde anlaşıldığından, insanlar bu oyuna çok düşmüyordu.
Geçtiğimiz hafta sonu birden bire App Store‘un Finansal kategorisinde ilk 3’e çıkan uygulama görenleri şoke ettirdi. 4.99 dolar gibi bir fiyatla bizlerin karşısına çıkan uygulama birçok kişinin güvenerek kullandığı MyEtherWallet uygulamasını tamamen kopyalayarak marketteki yerini aldı.

Fiyaskonun ortaya çıkmasıyla beraber, MyEtherWallet, sahtekar uygulamayla hiçbir ilgisinin olmadığını ve konuyla ilgili bir rapor hazırladığını Twitter üzerinden bildirdi.

This is NOT US. We have file reports and emailed and reported. Would appreciate the communities assistance in getting these scamtards out of our lives.

PS: We are #Foss4Lyfe https://t.co/SmI8cqNvxA

— MyEtherWallet.com (@myetherwallet) 10 Aralık 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir