UMAS nedir?

Aselsan doğrulusunda tanıtılan Uzun Menzilli Akustik Yayın Sistemi , başka bir deyişle UMAS bugün lanse edildi.UMAS toplumsal gibi olaylarda göstericileri uzaklaştırmak ve saklı haberleşmek içersinde kullanılacağı bildirildi.UMAS, uzun mesafelere istikametli olarak akustik yayın yapmış ve ileti iletimi gerçekleştiren yüksek performanslı bir sistem.
145 dB dar saçılımlı akustik yayın yapabilme yeteneği ile kayıtlı bir sesi yayınlama, tesir bir şekilde konuşma ya da belirli tonlar kullanılarak 1000 metre mesafeye kadar tesir olarak çalışabiliyor.

Betonun Yeni Gücü Plastik Maddeler

Beton hepimizin bildiği gibi çağdaş hayata istikamet veren bir malzemedir. Su haricinde en süregelen sarfedilen malzemedir.
Daha kuvvetli ve etraf arkadaşı olan beton üretmek epey yenilikçi bir yaklaşım geliştirildi.
MIT öğrencileri betonu henüz kuvvetli ve henüz etrafçı yapabilmek içersinde ıslanmış plastik şişeleri kullanan bir yöntem geliştirdi.
Plastik şişelerin kullanıldığı betonlar, sıradan betonlara mukayese et yüzde 20 henüz dayanıklıhale geldi.
Araştırma, plastiklerin gama radyasyonuna maruz bırakılmanın onu henüz kuvvetli duruma getirdiğini iddia etti.
Daha ardından ıslanmış plastik öğütülerek bir tesire dönüştürüldü ve çimento ile karıştırıldı.

Kuantum Bilgisayar Nedir ?

Eğer 20 yıl önceki bilgisayarlara bakarsak bilgisayarlar işlemleri sıraya koyup yapıyor iken şimdi ise bir bilgisayar bunu milli saniyeler içinde yapıp aynı anda yapılıyormuş gibi gözüküyor.Fakat şuan kuantum bilgisayar denen bilgisayar kavram çıktı.kuantum bilgisayarlar ise birçok işi paralel birşekilde aynı anda yapar ve buda hız katar.

Snapchat ve Facebook Arasında ki Hırsızlık !

Snapchat, Facebook’un kullanıcıların geçmiş yıldaki gönderilerini derleme özelliğini kopyalayıp kendisi uygulamasına getirdi.
Dünyanın en tanınmış sosyal basın platformu olan Facebook’un gönüllü Ar-Ge ekibi olarak görev veren Snapchat, yemedim yedirdim, içmedim içirdim diyerek Facebook’un ‘geçmiş seneye göz atma’ özelliğini kopyalayarak kendisi uygulamasına getirdi.
Bildiğiniz üzere Facebook, bu sene paylaştığınız en iyi gönderileri bir araya getirerek ‘2017’nin en iyileri’ isminde otomatik bir video paylaşıyor.
Snapchat de yeni getirdiği özellik ile 2017’nin en iyi anlarını derlemenize imkan sağlıyor.

iPhone X’in Değeri Düşüyor mu?

Ülkemizde IPhone 8 serisi 4,199 TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, IPhone X modelinin en üst kapasite opsiyonu ise 6,899 TL’ye kadar çıkıyor.
Öte yandan, yüksek fiyatlar ve yeteriz kalan yenilikler cihazlara olan talebin düşük olmasına sebep olmuş halde.
Son iddialara göre, IPhone X sevkiyatları 30-35 milyon adette kalacak ve 2018 seneyin ilk çeyreğinde sevkiyatlarda azalma veyahut durağanlık yaşanacak.
Hal bu tür olunca da şirketin ileriki sene başında kimi pazarlarda maliyet düşüşüne gideceği ifade ediliyor.
Şu lâhza içersinde adı geride bıraktığımız ülkeler arasında ABD, Tayvan ve Singapur yer alıyor.
Bu vaziyet durumuyla ülkemiz içersinde de bir umut olduğunu beklentisine neden oluyor.

İnceliği İle Ağızları Açık Bırakan Wekey Pocket 2 Klavye

Teknolojinin her geçe gün daha çok yol katettiğini görmekteyiz. Wekey Pocket 2 ‘nin haberlere konu olmasını sağlayan özelliği ise tasarımı olacak ki inceliği ile ağızları açık bırakıyor adeta kağıt inceliğinde olan bu klavye yazılımsal olarak da çok konuşuluyor oldukça hızlı olan Wekey Pocket 2 türkiyede sayılı yerlerde bulunuyor.

Yeni Para Birimi Bitcoin mi ?

Aslında bu güne kadar Bitcoin’in ismi bile bilinmiyor iken şuan hiç ummadığınız kişinin Bitcoin’e yatırım yaptığını görüyoruz.Bunun nedeni insanların teknoloji ile iç içe geçmesinden kaynaklanıyor.Şuan, pek kağıt ve metal paranın kullanılmayıp kredi kartlarının kullanılması bile görülüyor iken neden sanal para kullanılmasın ?
Bu sanal para işinde birde yatırım yapma vardır peki bunun insanlara ne gibi yararı ve zararı olabilir ki? Şöyle söyleyeyim ben ; Bu sanal para bir nevi borsa dır.Bitcoin’in ucuz olduğu zamanda Bitcoin alıp , değeri yükseldiğinde satmanız halinde iyi paralar kazanabilirsiniz .

 

Büyük Ses Çıkartan iPhone X

Aslında Apple insanları yine şaşırtmadı değil.Bu güne kadar çıkardığı telefonlar ile büyük ses çıkaran Apple , Samsung ile bu sene daha da büyük bir rekabet içinde oldu.Tabi bir taraftan da da insanlar arasında bu rekabet sürüyor ve şundan eminim ki bu rekabet yıllar sonra da sürecek.

iPhone X ‘in fiyatı insanların moralini bozsa bile yinede insanların bunu aldığını görüyoruz.Nedenini sorduğumuzda ise bize verilen cevap şudur ; çünkü yeniliği ve gelişen teknolojiyi kullanmak hoşumuza gidiyor.Haksız da sayılmazlar aslında …

2018’de Whatsapp Uygulaması

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp 2018 yılında gelecek bir kaç özelliği sızdırıldı. İşte o özellikler ve detayları;Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olan Whatsapp’ın desteklediği mobil platformlardan biriside Windows Phone. Geçtiğimiz Perşembe günü Windows Phone telefonlar için 2.17.342.0 beta sürümünü çıkaran firma kullanıcılara bazı yeni özellikler sunmuştu.

Bunlardan en önemlisi, grup sohbetinde yazılan bir mesaja özel mesaj olarak yanıt verebiliyor olmaktı. Uygulama, gruba yazılan mesajı özel olarak yanıtlamak istediğinizde ilgili mesajı alıntılıyor ve sohbet ekranını otomatik olarak açıyordu.

Cuma günü yayınlanan 2.17.344 beta güncellemesi ile birlikte bu özellik kaldırıldı.
Perşembe günü yayınlanan güncellemeye müteakiben bahsettiğimiz diğer yenilikler ise, halen kullanılabilir. Bunlar; arama ekranları için yeni bir tasarım, görüntülü konuşmadan sesli konuşmaya kolay geçiş ve gelişmiş grup ayarları.

Yayınlanan güncellemede gelen özelliklerin yeni bir güncellemeyle hemen kaldırılması da, önümüzdeki günlerde bu özelliğin iOS ve Android işletim sistemli telefonlar için gelip gelmeyeceği konusunda şüphe uyandırdı. Görünüşe göre uygulama ekibi, bize bazı yenilikleri yanlışlıkla erken sundu.