WhatsApp ve Youtube İşbirliği Sonunda Gerçekleşti

v2.18.11 aktüelleme sürümü eşliğinde gelen bu özellik vasıtası ile basitçe videolarınızı izleyebilir, ayrı olarak YouTube uygulamasına gitmeden de tam ekran moduna videoları alabilirsiniz.
Yine de v2.18.11 aktüellemesinin dünya genelinde partiler durumunda dağıtıldığını da hatırlatalım.
Eğer güncellemeyi şu lâhza almadıysanız, birkaç saat ardından App Store‘u yine muayene edebilirsiniz.
YouTube videoları izlerken yanlızca alakalı Eklendi penceresinde kalmanız gibi bir şartta bulunmuyor.
Video yerleştirmeleri adete bir widget gibi çalışıyor ve siz farklı konuşmaya geçseniz dahi devam edebiliyorlar.
Bunun dışında, video linklerini basit halleriyle paylaşmanız koşul.
Eğer link önüne ya da arka kısmına mafsala yaparsanız önizleme penceresi de görünmüyor.

3 Saniyede Ne Kadar Gelir Kaybı Yaşıyorsunuz?

TechInside‘ın verilerine göre, bir cinsel internet sitesinin yüklenmesi 3 saniyeden çok sürerse ziyaretçiler siteye girmekten vazgeçiyor.
Web sitesinde yaşanan 1 saniyelik gecikme ise satışların ortalama yüzde 7 butonuna neden oluyor.
Google’ın Doubleclick incelemesine göre, internet sitelerinin aheste yüklenmesi her geride bıraktığımız gün henüz büyük bir mesele durumunu alıyor.
Araştırmaya göre, cinsel site ziyaretçilerinin yüzde 53’ü şayet yüklenmesi 3 saniyeden çok sürerse internet sitesine girmekten vazgeçiyor.
Kissmetrics verilerine2 göre ise şayet bir internet sitesinin yüklenme müddeti 4 saniyeyi aşıyorsa, ziyaretçilerinin ortalama yüzde 25’ini kaybediyor.
Sayfadaki tekilce bir saniyelik gecikme satın alma oranının yüzde 7, sayfa gösteriminin yüzde 11 oranında azalması demek.
Özetle, gün içerisinde 100 bin TL’lik cirosu olan bir internet sitesinin 1 saniyelik gecikme nihayetinde senelik zararı 2,5 milyon TL’yi aşıyor.

UMAS nedir?

Aselsan doğrulusunda tanıtılan Uzun Menzilli Akustik Yayın Sistemi , başka bir deyişle UMAS bugün lanse edildi.UMAS toplumsal gibi olaylarda göstericileri uzaklaştırmak ve saklı haberleşmek içersinde kullanılacağı bildirildi.UMAS, uzun mesafelere istikametli olarak akustik yayın yapmış ve ileti iletimi gerçekleştiren yüksek performanslı bir sistem.
145 dB dar saçılımlı akustik yayın yapabilme yeteneği ile kayıtlı bir sesi yayınlama, tesir bir şekilde konuşma ya da belirli tonlar kullanılarak 1000 metre mesafeye kadar tesir olarak çalışabiliyor.

Betonun Yeni Gücü Plastik Maddeler

Beton hepimizin bildiği gibi çağdaş hayata istikamet veren bir malzemedir. Su haricinde en süregelen sarfedilen malzemedir.
Daha kuvvetli ve etraf arkadaşı olan beton üretmek epey yenilikçi bir yaklaşım geliştirildi.
MIT öğrencileri betonu henüz kuvvetli ve henüz etrafçı yapabilmek içersinde ıslanmış plastik şişeleri kullanan bir yöntem geliştirdi.
Plastik şişelerin kullanıldığı betonlar, sıradan betonlara mukayese et yüzde 20 henüz dayanıklıhale geldi.
Araştırma, plastiklerin gama radyasyonuna maruz bırakılmanın onu henüz kuvvetli duruma getirdiğini iddia etti.
Daha ardından ıslanmış plastik öğütülerek bir tesire dönüştürüldü ve çimento ile karıştırıldı.

Kuantum Bilgisayar Nedir ?

Eğer 20 yıl önceki bilgisayarlara bakarsak bilgisayarlar işlemleri sıraya koyup yapıyor iken şimdi ise bir bilgisayar bunu milli saniyeler içinde yapıp aynı anda yapılıyormuş gibi gözüküyor.Fakat şuan kuantum bilgisayar denen bilgisayar kavram çıktı.kuantum bilgisayarlar ise birçok işi paralel birşekilde aynı anda yapar ve buda hız katar.

Snapchat ve Facebook Arasında ki Hırsızlık !

Snapchat, Facebook’un kullanıcıların geçmiş yıldaki gönderilerini derleme özelliğini kopyalayıp kendisi uygulamasına getirdi.
Dünyanın en tanınmış sosyal basın platformu olan Facebook’un gönüllü Ar-Ge ekibi olarak görev veren Snapchat, yemedim yedirdim, içmedim içirdim diyerek Facebook’un ‘geçmiş seneye göz atma’ özelliğini kopyalayarak kendisi uygulamasına getirdi.
Bildiğiniz üzere Facebook, bu sene paylaştığınız en iyi gönderileri bir araya getirerek ‘2017’nin en iyileri’ isminde otomatik bir video paylaşıyor.
Snapchat de yeni getirdiği özellik ile 2017’nin en iyi anlarını derlemenize imkan sağlıyor.

iPhone X’in Değeri Düşüyor mu?

Ülkemizde IPhone 8 serisi 4,199 TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, IPhone X modelinin en üst kapasite opsiyonu ise 6,899 TL’ye kadar çıkıyor.
Öte yandan, yüksek fiyatlar ve yeteriz kalan yenilikler cihazlara olan talebin düşük olmasına sebep olmuş halde.
Son iddialara göre, IPhone X sevkiyatları 30-35 milyon adette kalacak ve 2018 seneyin ilk çeyreğinde sevkiyatlarda azalma veyahut durağanlık yaşanacak.
Hal bu tür olunca da şirketin ileriki sene başında kimi pazarlarda maliyet düşüşüne gideceği ifade ediliyor.
Şu lâhza içersinde adı geride bıraktığımız ülkeler arasında ABD, Tayvan ve Singapur yer alıyor.
Bu vaziyet durumuyla ülkemiz içersinde de bir umut olduğunu beklentisine neden oluyor.

İnceliği İle Ağızları Açık Bırakan Wekey Pocket 2 Klavye

Teknolojinin her geçe gün daha çok yol katettiğini görmekteyiz. Wekey Pocket 2 ‘nin haberlere konu olmasını sağlayan özelliği ise tasarımı olacak ki inceliği ile ağızları açık bırakıyor adeta kağıt inceliğinde olan bu klavye yazılımsal olarak da çok konuşuluyor oldukça hızlı olan Wekey Pocket 2 türkiyede sayılı yerlerde bulunuyor.

Yeni Para Birimi Bitcoin mi ?

Aslında bu güne kadar Bitcoin’in ismi bile bilinmiyor iken şuan hiç ummadığınız kişinin Bitcoin’e yatırım yaptığını görüyoruz.Bunun nedeni insanların teknoloji ile iç içe geçmesinden kaynaklanıyor.Şuan, pek kağıt ve metal paranın kullanılmayıp kredi kartlarının kullanılması bile görülüyor iken neden sanal para kullanılmasın ?
Bu sanal para işinde birde yatırım yapma vardır peki bunun insanlara ne gibi yararı ve zararı olabilir ki? Şöyle söyleyeyim ben ; Bu sanal para bir nevi borsa dır.Bitcoin’in ucuz olduğu zamanda Bitcoin alıp , değeri yükseldiğinde satmanız halinde iyi paralar kazanabilirsiniz .